Wombaty w Poznaniu, pandy wielkie w Opolu – czyli o czym nie przeczytacie w najnowszym „ZOOrro”…

Już jest! Właśnie ukazał się najnowszy, dziewiąty już numer fanzinu, tworzonego przez grupę niesamowitych pielęgniarzy z opolskiego ZOO – „ZOOrro” w edycji na lato 2010.
Z – uwaga! – mrówkojadem olbrzymim w roli głównej!

'ZOOrro' - numer 9 (lato 2010)

Najnowszy numer jest numerem szczególnym – z kilku powodów: po pierwsze, głównym bohaterem numeru – „Zwierzakiem z okładki” jest mrówkojad olbrzymi, a współautorami letniego „ZOOrro” jest Redakcja Mrówkojada, która napisała tekst o mrówkojadach w polskich ogrodach zoologicznych – to pierwszy, ale wcale nie ostatni nasz tekst, który będzie gościć na łamach „ZOOrro”.
Najnowszy numer to jednak nie tylko mrówkojady, to także cała masa artykułów, których absolutnie nie polecamy – w czym wtórują zresztą twórcy samego „ZOOrro”, pytając filozoficznie: Co można stracić, sięgając po „ZOOrro nr 9?
Ano, można wiele, bowiem:

Możecie zostać uwikłani w aferą kryminalną („Brudna robota”), kreacjoniści mogą się przekonać, że za teorią ewolucji przemawiają konkretne dowody. (…) Zdecydowanie nie polecamy artykułu „dziki człowiek”. Kontemplowanie mrocznej strony ludzkiej natury zawsze wiązało się z ryzykiem. Jeśli nie chcecie narażać się na utratę społecznego statusu, pomińcie te kartki. Wiedza na temat zwierząt, nad którymi nie sprawujemy opieki, nie jest wymagana. Po co więc czytać o „zwierzętach z okładki”? Nie słuchajcie podszeptów redakcji i nie dajcie się namówić na wyjazd do egzotycznych krajów (wywiad z Jarkiem Cieślinskim w nowym cyklu tematycznym: „Goście ZOO-rro”). Jeśli już koniecznie chcecie doświadczyć niewygód, wybierzcie się w wolnym czasie do naszego schroniska. O tym co może Was tam czekać przeczytacie w artykule: „schroniskowe plagi2”.
Generalnie odradzamy czytanie, bo oczy się męczą, a także wszelką formę aktywności poza pracą (np: „Dreamnight”), bo nie przynosi zysku.
Jeśli, wbrew temu co napisaliśmy wyżej, macie ochotę na lekturę i twórcze działanie, zapraszamy do projektu „ZOOrro”!

Nie wiem jak Was, ale nas to skutecznie zniechęciło:).

O wombatach i pandach ni słowa, ale jest za to słów kilka o…

Dobra, upartym i szczególnie ciekawym możemy jednak wskazać kilka teksów, które „dają radę” i od biedy można je jeszcze polecić. Albo chociaż zasugerować:).

Wielka woda – kilka godzin z akcji ratunkowej – heroiczny zapis walki dzielnych pracowników opolskiego ZOO z mokrym żywiołem  – poruszające, choć podzielamy ulgę wszystkich, że dramat sprzed 13 lat się nie powtórzył…

Powódź w opolskim ZOO (fot. ZOOrro)

Zwierzęta w mitologii, religii i kulturze – ptaki – dla miłośników ptasiorów i zwierzęcych tropów w kulturze – dowiemy się, jakie mitologiczne bóstwo przybierało postać kruka, co ma wspólnego koliber z upuszczaniem krwi i co symbolizuje pawi tren – pouczające!

Ewolucja kontratakuje – jeśli ktoś nie wie, czym jest ewolucja – koniecznie. Jeśli wie – może sprawdzić, czy aby na pewno wie…(dyskusję wspierają autorytety, m.in. Woody Allen i Lord Vader).

Małe ZOOrro – nie trzeba czytać – wystarczy oglądać:

Małe ZOOrro

Humor – dział dla ludzi z dużym poczuciem humoru. Uwaga – śmieszy także zwierzęta (Bąbel pokładał się ze śmiechu…)

PO CO ZOO czyli systematyka według blondynki
– „To goryl nie jest ojcem wszystkich małp?” –
Zapytała blondynka, wychodząc z pawilonu goryli.

I wiele innych artykułów, których nie polecamy…

„ZOOrro” – kto, co, jak?
Mail do redakcji: 007 /imdoin1@op.pl/ lub Alf /gol.af@op.pl/

A my już teraz zachęcamy do pobrania fragmentów wybranych artykułów z najnowszego „ZOOrro”. Po więcej możecie zgłosić się bezpośrednio do redakcji lub pisząc na adres opolskiego ZOO.

„Ptaki w mitologii, religii i kulturze” – odc. 1

„Dziki człowiek” – odc. 1

Reklamy

One comment on “Wombaty w Poznaniu, pandy wielkie w Opolu – czyli o czym nie przeczytacie w najnowszym „ZOOrro”…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s