Sumy ze Śląskiego ZOO nazwane!

Nieco ponad miesiąc temu pisaliśmy o ogłoszeniu przez Śląski Uniwersytet Medyczny konkurs na imiona dla dwóch sumów ze Śląskiego ZOO, które uczelnia adoptowała i uznała za maskotki uniwersytetu.
Wczoraj ogłoszono wyniki…

Sumy ze Śląskiego ZOO

Uczelnia zdecydowała się na zaadoptowanie sumów z racji zbieżności skrótu nazwy uczelni (SUM!) w ramach akcji promowania prawidłowego skrótu nazwy uczelni, który w naturalny sposób kojarzy się z tą całkiem sporą rybą – często bowiem zdarzało się, że nazwa uczelni była nieprawidłowo skracana, jako ŚUM.
Wczoraj kapituła konkursu ogłosiła wyniki – spośród 17 nadesłanych propozycji komisja złożona z przedstawicieli samorządów studenckich poszczególnych Wydziałów SUM pod przewodnictwem Pani Prof. Wandy Romaniuk, jednogłośnie wybrała imiona Lancet  i Skalpel nadesłane przez Panią Alinę Miozgę.
Gratulujemy zdobycia cennych nagród – przewodnika po Śląskim Ogrodzie Zoologicznym w Chorzowie oraz materiałów promocyjnych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, choć przyznajemy, że trochę nam szkoda, że uznania nie zdobyły nadesłane przez nas imiona dla sumów – Kraken i Sumatra.
Tym bardziej, że naprawdę chcieliśmy wygrać:)

Kraken i Sumatra

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s