W łódźkim ZOO urodziły się pantery chińskie!

Ponad miesiąc oczekiwania i są – w  łódzkim ZOO urodziły się trzy małe pantery chińskie! Ich mama, Orly, przyjechała do Łodzi w połowie marca – wtedy też okazało się, że jest w ciąży…

Pantera chińska (fot. ZOO Hamburg)

Orly przyjechała do Łodzi niecałe dwa miesiące temu z paryskiego ZOO w ramach wymiany za inną samicę, 11-letnią Lejlę i miała być partnerką dla 13-letniego samca, który trafił do Łodzi z Hamburga. Plany pokrzyżowała ciąża pantery, w którą zaszła jeszcze w Paryżu – w dodatku z własnym bratem, co niosło ze sobą ryzyko, iż małe pantery mogą się urodzić chore i słabe.
Dziś odbyło się ważenie maluchów i oznaczenie ich płci – okazało się że maluchy to dwie samiczki i jeden samczyk. Są zdrowe i rozwijają się harmonijnie – każda waży około 2,3 kg. Za miesiąc maluchy czeka kolejne ważenie i szczepienia.
Obecnie w Łodzi jest aż 7 panter chińskich – oprócz Orly i pantery, która przybyła w marcu z ZOO w Hamburgu, jest jeszcze rodzeństwo – Nindża II i Nefretete, urodzone w 2000 r. Oraz trójka maluchów:). Jaki będzie ich los, okaże się za mniej więcej rok, gdy trochę podrosną – do tego czasu na pewno zostaną w łódzkim ZOO.

Reklamy

2 comments on “W łódźkim ZOO urodziły się pantery chińskie!

  1. A my jeszcze w tym tygodniu ruszamy do obu poznańskich ogrodów zoologicznych – wtedy też wspomnimy o wszystkich nowościach i aktualnościach z Poznania (będzie i o otwarciu motylarni, i o nowej kolejce w Nowym ZOO, i o wystawie w grocie w Starym ZOO).
    Na dniach także dokończenie relacji z Bydgoszczy – tam też wszelkie aktualności z Ogrodu Fauny Polskiej.

  2. Bonusowo wraz z narodzinami panter, zbiegły się narodziny 5 żbików.

    Powoduje to małą komplikację związaną z przeniesieniem tych kotów, do niemal gotowego kompleksu dla małych/średnich kotów.
    Wybiegi te są wciąż bez mieszkańców.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s