Co w zoo? – piątkowy raport aktualności

Sezon w pełni, więc nie ma się dziwić, że ogrody zoologiczne w całym kraju tętnią życiem – stąd wieści z nich nie brakuje. Zapraszamy zatem na kolejny już w tym tygodniu raport aktualności.

NOWE ZOO POZNAŃ

W niedzielę, 9 maja, na terenie Ogródka Dziecięcego w Nowym ZOO odbędzie się „Piknik z Głosem” – festyn inaugurujący sezon, zorganizowany wspólnie przez dział dydaktyczny Nowego ZOO i redakcję „Głosu Wielkopolskiego”.

Dziecięce ZOO - Nowe ZOO Poznań

Festyn odbędzie się na terenie Ogródka Dziecięcego,  czyli miejscu znajdującym się tuż za kasami, po prawej stronie, między godziną 11 a 15. Zaplanowano mnóstwo atrakcji dla dzieci, m.in.: koło fortuny, układanie puzzli, zabawy sportowe, malowanie twarzy i wiele innych.
Więcej na ten temat w „Głosie Wielkopolskim”.

ZOO WROCŁAW

Tygrysy ponownie we Wrocławiu – wczoraj przyjechały długo oczekiwane dwa tygrysy sumatrzańskie!
Tylko nieco ponad miesiąc wrocławskie ZOO nie posiadało w swojej kolekcji tygrysów, kiedy to pod koniec marca zmarł jeden z najpopularniejszych mieszkańców wrocławskiego ZOO – tygrys syberyjski Puffi. „Beztygrysie” we Wrocławiu nie trwało jednak długo.

Tygrys Puffi – ZOO Wrocław (lato 2008)

Tygrysy przyjechały do Wrocławia wczoraj z niemieckiego NaturZOO. Są to młodzi bracia urodzeni w miejscowości Rhein – Tebo i Tengah. Przyjechały razem, aby łatwiej zniosły aklimatyzację. W tej chwili są jeszcze zamknięte w pomieszczeniach wewnętrznych, niedostępnych dla zwiedzających, ale na wybiegu pojawią się być może już 17 maja. Kiedy podrosną jeden z nich zostanie przekazany do innego ogrodu zoologicznego, a drugiemu zostanie przywieziona samica.

Przyjazd tygrysów nie jest jedyna dobrą wiadomością z wrocławskiego ZOO. Prawdziwym sukcesem  bowiem narodziny małego kanczyla filipińskiego. Jest to dziecko tej samej pary, która przyjechała do Wrocławia pod koniec listopada zeszłego roku. Jak widać pobyt we wrocławskim ZOO dobrze im służy, skoro tak szybko doczekały się pierwszego potomka. Sukces to tym większy, bo kanczyle są krytycznie zagrożone wyginięciem.

Kanczyl

Już niebawem cała rodzina powinna się pojawić na wybiegu przy Pagodzie gibonów. Zdjęcia malucha możecie zobaczyć tutaj.

I jeszcze jednak informacja na koniec – wrocławskie ZOO włącza się w obchody Święta Studentów i z tej okazji, od poniedziałku (10.05) do piątku (14.05), studenci będą uprawnieni do zakupu biletu wstępu za 10zł.
Tylko pozazdrościć…

ŚLĄSKI OGRÓD ZOOLOGICZNY CHORZÓW/KATOWICE

Zapowiadane na jutro (8 maja) “Loty ptaków drapieżnych” ze względu na zapowiadane niekorzystne warunki atmosferyczne zostają przełożone na sobotę 12 czerwca.
Więcej o samych lotach możecie przeczytać tutaj.

AKWARIUM GDYNIA

Kolejny atrakcyjny weekend szykuje się w gdyńskim Akwarium. W ramach obchodów „Międzynarodowego Roku Różnorodności Biologicznej” odbędzie się szereg imprez w ramach akcji edukacyjnej „ABC  Bioróżnorodności”.
Podczas najbliższego weekendu 8-9.05.2010r. na parterze edukacyjnym Akwarium Gdyńskiego odbędą się imprezy promujące różnorodność biologiczną wybranych ekosystemów świata. Sobota będzie poświęcona zagadnieniom związanym z Amazonią, tematem przewodnim niedzieli będzie z kolei Bałtyk.
Szczegóły znajdziecie tutaj.

Reklamy

One comment on “Co w zoo? – piątkowy raport aktualności

  1. Od siebie dodam, że kanczyle wyjątkowo szybko się zaaklimatyzowały gdyż, już wcześniej było młodego tego gatunku w zoo. Pech chciał, że padło parę dni po narodzinach z powodu pewnej wady genetycznej.
    Teraz miejmy nadzieję, że młode będzie w pełni zdrowe.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s