Nowe zwierzaki w płockim ZOO.

Nowe zwierzaki w płockim ZOO – marzec i kwiecień obfitował w narodziny, a w ostatnich dniach kilka zwierzaków przyjechało z innych ogrodów zoologicznych.

Najpierw wieści z „ogrodowej porodówki”: 17 marca wykluł się mały pingwin przylądkowy (toniec) – pierwszy urodzony w tym roku w płockim ZOO, ale już 3 w przeciągu ostatnich kilku miesięcy – bowiem dwa małe pingwiny przyszły na świat w płockim ZOO na początku grudnia minionego roku.

Pingwin przylądkowy (zdjęcie z wikimedia.commons)

Płockie stado liczy sobie już 32 pingwiny. Warunki, w jakich żyją pingwiny w Płocku są bezsprzecznie najlepsze w Polsce – tak dla nich samych, jak i dla zwiedzających, którzy mają możliwość podglądania ich niesamowitych wyczynów przez specjalne okno w zbiorniku wodnym.
Zdjęcie marcowego malucha możecie zobaczyć tutaj.

Natomiast przełom marca i kwietnia był prawdziwym wysypem narodzin owiec Skudde. W przeciągu niespełna dwóch tygodni (30 marca oraz 2, 7 i 11 kwietnia) urodziły się aż 4 małe owieczki.
Jednego z maluchów możecie zobaczyć tutaj.

Z kolei 22 kwietnia do Płocka przyjechał – z Francji, ogrodu w Asson, samiec gibona czarnorękiego (ungko). Dołączył on do mieszkającej już w płockim ZOO pary tych niezwykle rzadkich zwierzaków – we wszystkich ogrodach zoologicznych świata jest ich zaledwie około 70. Ich populacja w środowisku naturalnym szacowana jest natomiast na około 4500 sztuk. Gibony czarnorękie zamieszkują Sumatrę i Półwysep Malajski.
Płockie ZOO jest jedynym ogrodem w Polsce, gdzie ten gatunek gibona jest eksponowany. Pierwsze gibony czarnorękie przyjechały do Płocka w 2001 roku z Holandii. Od tamtego czasu urodziły się w Płocku 3 małe gibony – w 2003 i w 2007 roku. Wszystkie maluchy jednak po osiągnięciu dojrzałości opuszczały płockie ZOO i do niedawna przebywała w nim tylko para dorosłych gibonów. Teraz dołączył do nich kolejny.
Nowego mieszkańca płockiego ZOO możecie zobaczyć tutaj.

Kolejnym nabytkiem płockiego ZOO jest wspaniały puszczyk mszarny, który przyjechał z ZOO w Emmen.

Puszczyk mszarny z poznańskiego Nowego ZOO

Wcześniej w płockim ZOO był tylko jeden przedstawiciel tego gatunku. Warto dodać, że oba płockie puszczyki mszarne reprezentują podgatunek Strix nebulosa lapponica.

Reklamy

One comment on “Nowe zwierzaki w płockim ZOO.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s