„Ludzie i zwierzęta” Antoniny Żabińskiej – promocja w warszawskim ZOO

W zeszłym roku ukazała się książka Diane Ackerman zatytułowana „Azyl”, opowiadająca o rodzinie państwa Żabińskich, w szczególności zaś o Antoninie Żabińskiej, i ich działalności w czasie II wojny światowej, dzięki której uratowali życie kilkudziesięciu osobom pochodzenia żydowskiego. Teraz do księgarń wchodzi książka Antoniny Żabińskiej zatytułowana „Ludzie i zwierzęta” – pierwsze wznowienie od lat sześćdziesiątych.

Ludzie i zwierzęta

Książka Antoniny Żabińskiej ukazała się pierwszy raz w latach sześćdziesiątych XX wieku i od tamtej pory nie byłą wznawiana. W swojej książce Żabińska skupia się na okresie powojennym, w którym odbudowywany jest zrównany w czasie wojny z ziemią warszawski Ogród Zoologiczny. Żabińska jednak bardziej niż Ackerman skupia się na funkcjonowaniu „domu pod zwariowaną gwiazdą” opowiadając o współegzystowaniu w nim ludzi z tak ważnymi dla całej rodziny zwierzętami oraz wprowadza wiele nowych historii o zwierzętach.

Jutro, czyli dnia 21 kwietnia 2010 roku o godzinie 18.00 w warszawskim Ogrodzie Zoologicznym odbędzie się spotkanie promujące książkę. Udział w nim wezmą dzieci Autorki – Teresa Żabińska-Zawadzki oraz Ryszard Żabiński. Spotkanie poprowadzi Iwona Smolka, natomiast fragmenty książki przeczyta Marzena Trybała.

Zapraszamy do słoniarni w warszawskim ZOO na spotkanie poświęcone książce!

21 kwietnia 2010, godzina 18.00

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie (słoniarnia)
ul. Ratuszowa 1/3, Warszawa

Wiadomości za: http://www.zw.com.pl oraz http://www.zoo.waw.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s