Co w zoo? – wtorkowy raport aktualności

Zapraszamy na kolejny, tym razem wtorkowy raport aktualności.

ZOO WARSZAWA

Planowany na 17 kwietnia bieg, którego trasa wiedzie przez warszawskie ZOO został przełożony na maj.
Imprezę przełożono z powodu żałoby narodowej, Dokładny termin biegu zostanie ogłoszony wkrótce.
Więcej na ten temat na stronie www.biegzoo.pl.

MIEJSKI OGRÓD ZOOLOGICZNY GDAŃSK

Nowa atrakcja w gdańskim ZOO – w oliwskim lesie, tuż za parkiem linowym „Małpi jar” pojawiły się…dinozaury!
„Nowi mieszkańcy” gdańskiego ZOO to niemal naturalnych rozmiarów rekonstrukcje kilkunastu dinozaurów.  Więcej na ten temat znajdziecie tutaj.

ŚLĄSKI OGRÓD ZOOLOGICZNY CHORZÓW/KATOWICE

Zakończył się remont Akwarium.
Z początkiem kwietnia, po kilkumiesięcznym okresie remontu, udostępniono znowu dla zwiedzających budynek Akwarium. W międzyczasie renowacji poddano wnętrze budynku oraz odnowiona została ekspozycja ryb. Sprowadzono też do ZOO nowe gatunki, zarówno ryb jak i wodnych bezkręgowców.
Obecnie oglądać już można odnowione zbiorniki, w których pływają m.in. piranie paku, sumy czerwonoogonowe, drapieżne arowany, płaszczki słodkowodne i nie posiadające oczu ślepce jaskiniowe.

Płaszczka słodkowodna

Na bieżąco przygotowywane są kolejne zbiorniki, w których już wkrótce zamieszkają inne, równie ciekawe ryby.

Śląskie ZOO zaprasza na „Loty ptaków drapieżnych”

Loty ptaków drapieżnych

Loty ptaków drapieżnych to w śląskim ZOO już tradycja. W tym roku, inaczej niż w latach ubiegłych, pierwsze pokazy odbędą się już w sobotę 8 maja. Kolejne – dopiero we wrześniu. Wśród „uczestników” m.in. orły i sokoły.
Na 8 maja zaplanowano trzy, ponad godzinne pokazy – o godz. 11.00, 13.00 i 15.00 .

ZOO WROCŁAW

Światowy Dzień Ziemi we wrocławskim ZOO.
Ogród Zoologiczny we Wrocławiu włącza się do obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi. Imprezy odbędą się w dniach 21 – 22 kwietnia w godzinach pracy ZOO.
Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj lub tutaj.

Wystawa „Arovy Madagasikara – Chrońmy Madagaskar” już czynna.
Od dzisiaj, w centrum Wrocławia, przy ul. Świdnickiej można już obejrzeć zorganizowaną przez ZOO wystawę poświęconą Madagaskarowi. Na wystawę składają się 24 tablice, poświęcone problematyce i zagrożeniom ekologicznym Madagaskaru. Wrocławskie ZOO czynnie uczestniczy w programie ochrony zagrożonych mieszkańców Madagaskaru – wielu reprezentantów tamtejszej fauny można zobaczyć we wrocławskim ZOO. Finał plenerowej wystawy planowany jest na 12 maja, kiedy to ma zostać otwarty – na terenie ZOO oczywiście – nowy pawilon tematyczny, poświęcony właśnie Madagaskarowi.
Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj lub tutaj.

I jeszcze jedna wiadomość z wrocławskiego ZOO – z niemieckiego Duisburga przyjechały skrzydłoszpony obrożne.

Skrzydłoszpony obrożne - Stare ZOO Poznań

Można je już oglądać na wybiegu w starej części ZOO, niedaleko strusiarni, ale w niedalekiej przyszłości – jako że w naturze ptaki te zamieszkują Amerykę Południową – przeniosą się na wybieg południowoamerykański.

OGRÓD ZOOBOTANICZNY TORUŃ

Niedźwiedź himalajski Nufi już na nwoym wybiegu!
Po kilku miesiącach oczekiwań Nufi zadebiutował na nowym wybiegu. Mimo obaw, że nie od razu może się zaaklimatyzować, miś niemal natychmiast zadomowił się w nowym miejscu.

Nufi, 19-letni niedźwiedź himalajski, został przeniesiony do nowej siedziby w zeszły wtorek. Do Torunia trafił z gdańskiego ogrodu, gdzie razem z pięcioma innymi niedźwiedziami mieszkał na niewielkiej powierzchni. Teraz ze starej, niewielkiej klatki, trafił na wybieg o powierzchni 900 m kw., który spełnia standardy wielkości dla dwóch niedźwiedzi himalajskich. Wcześniej Nufi mieszkał w okratowanej klatce z niewielkim brodzikiem – tutaj ma do dyspozycji basen, w którym będzie mógł nawet trochę popływać.
Do basenu wodospadem będzie spływała woda. Na wybiegu nie brakuje nawet zawieszonego między drzewami hamaka. Nufi ma też drewniane podesty, drabinki i konstrukcje, po których będzie mógł wędrować.

Już za kilka dni Nufiego będzie można w nim oglądać przez dwie duże panoramiczne szyby. Na razie miś nie ma jeszcze dostępu do całego wybiegu, musi się przyzwyczaić do nowej gawry. Ale już w ostatnim tygodniu kwietnia prawdopodobnie będziemy mogli go oglądać.
A tak się składa, że Redakcja Mrówkojada właśnie w ostatnim tygodniu kwietnia wybiera się właśnie do toruńskiego ZOO – obiecujemy zdać szczegółową relacją z wyprawy, ze szczególnym uwzględnieniem Nufiego i jego nowego wybiegu:).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s