Co w zoo? – poniedziałkowy raport aktualności

Po kilkudniowej przerwie ekipa Mrówkojada wznawia działalność strony – zawieszonej ze względu na awarię obu komputerów, które uniemożliwiły nam pracę. Niestety, utraciliśmy także część danych, dlatego niektóre zapowiadane materiały nie pojawią się a inne pojawią z opóźnieniem.
Z tych także powodów dzisiejszy raport będzie miał charakter wyjątkowo szczątkowy, za co z góry przepraszamy…

AKCJA SPRING ALIVE W ZOO

W związku z żałobą narodową ogłoszoną po tragicznej w skutkach katastrofie polskiego samolotu rządowego, w której śmierć poniosło 96 osób, w tym Prezydent RP Lech Kaczyński, planowana na niedzielę 11 kwietnia akcja SPRING ALIVE – decyzją zarządu OTOP-u -mająca odbyć się równolegle w kilku polskich ogrodach zoologicznych, została przełożona na inny, nieokreślony jeszcze termin.
Będziemy informować na bieżąco o nowym terminie akcji.

ZOO WROCŁAW

W jednym z ostatnich raportów pisaliśmy o śmierci ostatniego tygrysa z wrocławskiego ZOO – 17-letniego samca tygrysa bengalskiego, Puffiego, który zmarł dwa tygodnie temu – ze starości.
Na stronie wrocławskiego ZOO ukazał się obszerny artykuł o Puffim, okraszony licznymi zdjęciami – zachęcamy do lektury.
A to ostatnie zdjęcie Puffiego, które nam udało się zrobić – w sierpniu 2008.

Tygrys Puffi - ZOO Wrocław

ZOO WARSZAWA

Po miesiącach oczekiwań otwarta została wreszcie warszawska hipopotamiarnia – w sobotę rano. Z wiadomych jednak przyczyn otwarcie nie miało charakteru uroczystości – odwołano koncert, wizytę Prezydenta Warszawy i całą uroczystą galę – otwarcie ograniczyło się właściwie do…otwarcia obiektu.
Fotorelację z warszawskiej hipopotamiarni wraz z szerszym komentarzem umieścimy na stronie niebawem – dzięki uprzejmości naszego warszawskiego korespondenta:).

Hipopotamiarnia już otwarta.

Reklamy

3 comments on “Co w zoo? – poniedziałkowy raport aktualności

  1. W Warszawie zgodnie z zapowiedziami otwarto nowy pawilon lecz nie było wielkiej fety z tego powodu -z wiadomych powodów – nie było z tego co udało mi się dowiedzieć oficjalnego przecięcia wstęgi, ani samej pani prezydent, która miała to zrobić, oraz zaplanowanego koncertu; pawilon po prostu był dostępny, sama warszawa opłakiwała to co wydarzyło się kilka godzin wcześniej w Smoleńsku – zdjęcia i obszerniejszą relację dostarczę redakcji za kilka dni aż się uporam z pewnym kolokwium czyli najpewniej w piątek.

    Z powodu żałoby przełożono na 1 maja II bieg dookoła zoo.

    • Świetnie, będziemy zatem cierpliwie czekać na relację i powodzenia życzymy z kolokwium:).
      Jeśli zaś chodzi o samo otwarcie hipopotamiarini – trudno to w jakikolwiek sposób skomentować – rok przekładania i w końcu termin, który nie mógł być chyba bardziej niefortunny…

  2. Może dodam jeszcze że nie wyglądało to po prostu tak że nikogo tam nie było a drzwi po prostu były otwarte, bo byli liczni profesorowie z SGGW (na pewno wydział weterynarii, nie wiem jak inne wydziały bo nie znam), był dyrektor zoo, był chyba zapowiadany zespół ale stał w kącie no i kilka innych na pewno ważnych ale niestety mi nie znanych osób

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s