Z kim na pączki? – tłusty czwartek w ZOO.

Jako rzecze tradycja, dziś wypada Tłusty czwartek i kto żyw, ten pączki wcina (lub chruściki, zwane też faworkami:). Ekipa Mrówkojada nie zamierza być wcale gorsza i zamieniwszy kuchnie w fabrykę pączków, zamierza uraczyć nimi wszystkich smakoszy, a samemu przynajmniej po jednym spróbować. A efekt naszej pracy wygląda tak:

Skoro więc cała (a przynajmniej prawie) Polska wcina dziś pączki, pomyśleliśmy sobie, jak też mogłyby one smakować naszym drogim zwierzakom.
Tak, wiemy, prawdopodobnie żaden zwierzak pączków nie jada (i jeść nie powinien), ale puśćmy wodze fantazji i wyobraźmy sobie, co by było gdyby…
Albo po prostu wyobraźmy sobie największych łasuchów i żarłoków spośród wszystkich zwierzaków, a zamiast pączków podstawmy marchew, siano, pędy bambusa albo coś z diety drapieżców…
No więc my zostajemy przy pączkach i wyobrażamy sobie jakiego też zwierzaka moglibyśmy zaprosić na dzisiejsze pączek-party.

Oto nasi kandydaci (ich żarłoczność i potencjalne umiłowanie pączków określamy specjalnym „pączkomiernikiem”:).

WĄSAL ŻÓŁTOOKI

Wąsal żółtooki

Jeden z naszych ulubionych ptasiorów i zdecydowanie najfajniejszy (obok waranów z Komodo rzecz jasna!) gość w poznańskim Starym ZOO. Jakżeby więc mogło go zabraknąć go na pączkowej imprezie? A że jest stosunkowo nieduży – w porywach do 26 cm – to też i jeden pączek by mu wystarczył.
A poza tym – ile można jeść samych owoców?

MRÓWKOJAD OLBRZYMI

Mrówkojad olbrzymi

Nie wyobrażamy sobie żadnego rankingu (no, może poza takimi typu – ulubione ptasiory, ulubione koty itp.:), w którym miałoby zabraknąć naszego mrówkojada. A poza tym co to by było za pączek-party bez najważniejszego gościa?
Powszechnie przecież wiadomo, że mrówkojady to ogromne łasuchy (30 tysięcy mrówek jednego dnia mówi za siebie), więc pewnie i pączkiem by nie pogardziły. Tym bardziej, że w ZOO ich jedzenie, choć podobno niezwykle smaczne (chyba dla mrówkojada…), to na takie nie wygląda…

Obiad dla mrówkojada

…toteż pyszny pączek byłby miłą odmianą. A dlaczego tylko 2? Ano, zastanawia nas fakt, jak mrówkojad miałby zjeść pączka w ogóle, posiadając tak wąski pyszczek, że mieści się w nim właściwie jedynie język…
Jak jednak znamy naszego Eskado, jakoś by sobie poradził, toteż dla niego – 2 pączki:).

KARAKAL

Karakal

Nie ma co – mamy do niego słabość, a poza tym co to by była za impreza bez choćby jednego kota (z przyczyn wiadomych żaden jego tyleż piękny, co większy krewniak nie zostałby jednak zaproszony, decydujemy się więc na nie mniej pięknego, ale za to trochę mniejszego karakala)?
No i niech nam ktoś powie, że gdyby podczas legendarnego już „śniadania u karakala” nasz bohater zajadałby się pączkiem, nie byłoby to trochę, hm, przyjaźniejsze…

PANDY MAŁE

Panda mała (fot. Michał z Warszawy)

Pamiętacie „bitwę pand” z poznańskiego ZOO?

To my już teraz wiemy, o co poszło…
(swoją drogą to pandy małe, choć małe, wyglądają nam na sporych łasuchów, dlatego też dla nich cztery pączki – po dwa na każdą pandę:).

NIEDŹWIEDŹ BRUNATNY

Niedźwiedź brunatny

Trudno wyobrazić sobie większego łasucha od niedźwiedzia brunatnego, tym bardziej, że w tej dziedzinie mają one spora tradycję:

Tak, wiemy, niedźwiedzie, podobnie jak żadne inne z powyższych zwierzaków pączków nie jadają, ale gdyby jednak, to chętnie ugościlibyśmy dzisiaj jednego takiego misia i zaserwowali mu 5 pączków. Bo duży i jeść sporo musi!

HIPOPOTAM NILOWY

Hipopotam nilowy (fot. Michał z Warszawy)

Żaden inny zwierzak tak bardzo nie kojarzy nam się z pojęciem „łasucha”. Zresztą, dane mówią same za siebie – dorosłe hipki spędzają na jedzeniu od czterech do pięciu godzin w ciągu doby i mogą zjeść jednorazowo do 68 kilogramów pokarmu! Wyobraźmy sobie zatem, ile mogłyby – gdyby jadły – zjeść pączków!
A na koniec jeszcze jeden argument – wystarczy spojrzeć na (lub „w „) tę paszczę:

Paszcza hipopotama (fot. Michał z Warszawy)

Zmieściłyby się w niej wszystkie pączki, jakie dzisiaj zrobiliśmy. Ale żeby dla każdego starczyło – dla hipka z Nilu – 6 pączków.

A wszystkim życzymy smacznego i nieprzejedzenia się!
(i – żeby nie było wątpliwości – w rzeczywistości naprawdę żaden zwierzak nie jada pączków:)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s