Co w zoo? – piątkowy raport aktualności

Zapraszamy na kolejny, piątkowy raport aktualności. Dziś wieści o wyraźnie „zimowym” podłożu:).

ZOO KRAKÓW

Krakowskie ZOO zaprasza wszystkie dzieci na specjalne spotkania ze zwierzętami w okresie ferii zimowych.
Codziennie (od 18 do 29 stycznia), za wyjątkiem sobót i niedziel, ZOO zaprasza dzieci na oprowadzanie po ZOO połączone z rozmaitymi atrakcjami. Zbiórka każdego dnia przy kasie ZOO, o godzinie 12.00.

PALMIARNIA POZNAŃ

Również poznańska Palmiarnia szykuje się na okres ferii zimowych. W związku z tym będzie dodatkowo otwarta dla zwiedzających w poniedziałki, 18 i 25 stycznia.

AKWARIUM GDYNIA

Pisaliśmy w poniedziałkowym raporcie o specjalnej akcji helskiego Fokarium w ramach wspomagania WOŚP. Również gdyńskie Akwarium włączyło się do ogólnopolskiej akcji pomocy Orkiestrze – ogłoszono licytację, której przedmiotem były prawa adopcyjne do jednego z najsłynniejszych mieszkańców Akwarium – rekina brodatego. Zwycięzcami okazali się Państwo Żarneccy, aktorzy Teatru Miejskiego w Gdyni. Całość wylicytowanej kwoty – 1500 zł – trafiła na konto WOŚP.
Gdyński rekin brodaty jest jedynym okazem tego gatunku w Polsce. Do Gdyni przyjechał w październiku zeszłego roku, o czym pisaliśmy na Mrówkojadzie. Aktualnie zamieszkuje w zbiorniku hodowlanym nr 301, ale docelowo będzie pływał w specjalnym basenie dla rekinów – termin oddania do użytku tego basenu nie jest jeszcze znany. A Państwo Żarneccy mają prawo nadać rekinowi imię oraz odwiedzać go kiedy tylko zechcą.
Gdyński rekin brodaty ma obecnie 120 cm długości, a sam ogon mierzy 62 cm. Docelowo długość całego ciała może przekroczyć 3,5 metra!
Więcej na ten temat znajdziecie tutaj.

MIEJSKI OGRÓD ZOOLOGICZNY GDAŃSK

A na koniec zapraszamy do gdańskiego ZOO, któremu zima i śnieg niestraszne i również zaprasza wszystkich do wybrania się na spacer po ogrodzie właśnie teraz – gdy wszystko pokryte jest ogromną ilością śniegu.
Jak zapewniają pracownicy ZOO, właśnie teraz ogród wygląda szczególnie bajkowo – z wielkimi czapami śniegu na drzewach, zaspami na trawnikach i spacerującymi po śniegu zwierzakami – wśród nich m.in. rysie,wilki, łosie, ale także pekari, żubry a nawet tygrysy.
Dla tych, którzy nie lubią zimna, zawsze zostaje wizyta w małpiarni, gdzie można zobaczyć m.in. szympansy i orangutany, pawilon ptaków i gadów czy nowoczesna żyrafiarnia.
Brzmi nieźle – a na małą zachętę, zajrzyjcie tutaj, aby zobaczyć kilka fotek z śnieżnego gdańskiego ZOO.

My zaś jutro z samego rana wybieramy się do poznańskiego Nowego ZOO, żeby zobaczyć, jak tutaj wygląda pełnia zimy. Relację oraz zdjęcia z wyprawy będzie można przeczytać i zobaczyć zapewne sobotnim wieczorem!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s