Bohaterowie dnia, czyli kto kąpie orła?

W każdym ZOO są zwierzaki, które za każdym razem zadziwiają od nowa, a często też wyczyniają zadziwiające nas rzeczy. Dziś będzie o właśnie takich zwierzakach, bowiem wybraliśmy się do poznańskiego Nowego ZOO i po raz kolejny zadziwiły nas mieszkające tam fantastyczne stwory.
Oto bohaterowie dnia!

5. ZEBRA

Zebra

Zebra w poznańskim Nowym ZOO

Ta zebra atakowała dzisiaj z byka. No dobrze, może to nic specjalnego, ale uważamy, że na zdjęciu prezentuje się świetnie. Struś w tle dodaje lokalnego kolorytu (a marabut uciekł gdzieś na prawo i dlatego go nie widać). No i zebra ma jeszcze fajną grzywę.

4.  PUSZCZYK MSZARNY  i SOWA JARZĘBATA

Vito

Vito - puszczyk mszarny

Sowa Jarzębata

Ciekawska sowa jarzębata

Co ciekawe, sowa jarzębata do tego stopnia opanowała poznańskie zoo, że spotkać ją można aż w trzech różnych jego miejscach! Ta na zdjęciu powyżej mieszka w klatce naprzeciwko Vita.

Nie ma to jak mieć podwładnych na oku!

3. DZIOBOROŻEC ABISYŃSKI

Dzioborożec Abisyński

Posiadacz najlepszego dzioba na dzielnicy - dzioborożec abisyński

Dzioborożce abisyńskie w poznańskim ZOO są dwa, a jeden ma bardziej krzywy dziób od drugiego (co widać doskonale na załączonej fotografii). Byliśmy dziś świadkami różnego rodzaju „zagrywek”, jak próby wydzierania sobie jedzenia z dziobów czy walka na dzioby.

2. KAPIBARY

Kapibary

Kapibary - najlepsi wodni tancerze z poznańskiego zoo

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że zwierzaki w ZOO mają swoje „popisówki”, a mimo to cały czas nas one zadziwiają. Na przykład takie kapibary – gryzonie wielkie i zęby ogromne posiadające są doskonałymi pływakami i w wodzie czują się świetnie. Dzisiaj jednak przeszły same siebie urządzając tańce i świrując w jeziorze. Jeśli ktoś myśli, że świnki morskie to najlepsze gryzonie, niech poogląda kapibary w Nowym ZOO.

1. BIELIK OLBRZYMI

Widzieliście kiedyś biegające orły? My widzieliśmy. A jeśli zastanawialiście się kiedyś, kto kąpie orła, to właśnie się przekonaliście, że orzeł się kąpie sam. I całkiem sprawnie mu to wychodzi. Z takimi cudactwami rzadko można się spotkać w jakimkolwiek ZOO.

A na koniec, bo jakże by mogło być inaczej – bohater niezmienny i będący zawsze poza wszelką klasyfikacją. Czyli mrówkojad. Ten najlepszy, bo nasz – Tadzik.

Tadziu Mrówkojad

Tadziu Mrówkojad

Może nie biegał dziś po całym wybiegu, ale odważył się podejść do wody, co nie zdarza mu się za każdym razem, właził także na kamienie i wyszukiwał swoich mrówkojadzich smakołyków.

Dzisiejszy dzień zdominowały ptaki, jesteśmy jednak przekonani, że za każdym razem będziemy pisać o innych zwierzakach. Każde wyjście do ZOO to nowi bohaterowie. Czekajcie niecierpliwie!

Reklamy

One comment on “Bohaterowie dnia, czyli kto kąpie orła?

  1. zawsze najbardziej lubiłem w poznańskim Zoo te akwaria z insektami… brzydziłem się ich, a jednocześnie mnie fascynowały. nie są to, co prawda mrówki, czyli sztandarowe pożywienie Tadzika, ale i tak są fascynujące:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s